Vysoká výhra devatenáctky v druhém utkání s Chorvatskem

03.05.2013 19:57

Druhý májový den jsme měli tu čest přivítat na našem fotbalovém trávníku poprvé v historii klubu AFK Opatovice n/L výběr reprezentace České republiky. Na dobře připraveném a deštěm skrápěném trávníku sehráli čeští reprezentanti do 19 let svůj poslední přípravný přátelský zápas před 2. fází kvalifikace na ME proti reprezentačnímu výběru do 19 let týmu Chorvatska. Tento zápas byl již druhý, který tyto reprezentace proti sobě během čtyř dnů sehráli. První zápas vyhráli naši reprezentanti v poměru 2:1.

Zápas začal netradičně již od 11h na žádost chorvatské reprezentace. Utkání díky absenci šesti nejlepších hráčů chorvatského výběru z důvodu neuvolnění z mateřských klubů mělo celý první poločas jasný průběh. Gólová smršť v prvním poločase zajistila české devatenáctce pohodlný náskok 4:0, kdy se postupně prosadili z penalty Trávník a následně ze hry Kratochvíl, Čermák a Linhart. Do druhého poločasu oba týmy postupně prostřídali své sestavy, ale na atraktivnosti utkání to nemělo žádný vliv. Ke konci utkání naši reprezentanti ztráceli koncentraci, čehož využili v závěrečných vteřinách hosté a po chybě obrany vstřelili čestný gól.

Hodnocení trenéra Josefa Csaplára

„Opět bylo k vidění hezké a zajímavé utkání, ve které je potěšitelný nejen výsledek, ale i hra, kterou jsme se prezentovali. Opět jsme si dokázali vytvářet velké množství příležitostí, prosazovat se individuálně a i díky tomu se zrodil tento vysoký výsledek. První poločas snesl přísné měřítko ve všech ohledech a zaslouženě jsme vedli 4:0, ve druhém už hráči polevili z koncentrace a i z tohoto důvodu už jsme nebyli tak důslední ve finální fázi, hra se proto odehrávala především mezi vápny. I soupeř pak měl několik příležitostí, využít ale dokázal pouze jednu.“

Zápasu přihlíželo celkem 230 diváků, což bylo na netradiční hrací čas jistě úspěch. Veškeré poděkování patří všem pořadatelům a celému vedení AFK Opatovic n/L, bez jejich snahy, přípravě a zabezpečení by se toto utkání zcela jistě na našem hřišti neuskutečnilo.